fudbal le

Спорт

Одложениот натпревар на Тотенхем со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА

А1он
Одложениот натпревар на Тотенхем во Лигата на Европа со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА. УЕФА објави соопштение во кое потврди дека натпреварот од
Спорт

Лига Европа: Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први ја минаа групната фаза

А1он
По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“. Францускиот тим
Спорт

Наполи поразен од Спартак, Елмас го израмни рекордот за најбрз гол во Лига Европа

А1он
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го израмни рекордот за најбрз гол во Лига Европа во вечерашниот пораз на Наполи на домашен терен од московски Спартак со
Спорт

Де Лаурентис е подготвен да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

А1он
Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изрази желба за реформи во европскиот фудбал. – Системот не работи повеќе. Лигата на шампионите и Лига Европа не
Спорт

Кавани прв двоен стрелец на двете полуфиналиња во последните 35 години во евро-куповите

А1он
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Единсон Кавани постигна два гола синоќа во полуфиналниот натпревар од Лигата на Европа со Рома (2:3). Во првиот натпревар (6:2) 34-годишниот
Спорт

Артета: Арсенал доминираше во второто полувреме, но не беше доволно добар во првиот дел

А1он
Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги сумираше впечатоците од вториот полуфинален натпревар од Лигата на Европа против Виљареал (0:0). – Ние сме уништени, навистина разочарани.