murinjo

Спорт

ВИДЕО: Рома ја освои Конференциската лига, Мурињо влезе во историјата

А1он
Жозе Мурињо стигна до својата петта европска титула, откако неговите Рома стигнаа до 1:0 победа над Феенорд во финалето на новата Конференциска лига на Европа,
Спорт

ЕСПН: Мурињо е најдобриот тренер Манчестер јунајтед во ерата по Фергусон

А1он
Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо, кој сега на чело на Рома, од „ЕСПН’ е избран за најдобар тренер на Манчестер јунајтед по пензионирањето на Алекс
Спорт

Мурињо ја презеде одговорноста за катастрофалниот пораз во Норвешка

А1он
Никогаш во кариерата не сум предводел екипа, која примила шест голови и одговорноста за тоа е само моја, изјави тренерот на Рома, Жозе Мурињо по
Спорт

ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

А1он
Рома воведе модерни технологии во процесот на Главниот тренер на тимот, Жозе Мурињо, користи дронови и голем екран за време на обуката. Оваа иновација му
Спорт

Мурињо: Бензема и Кејн не се само стрелци, тие се фудбалери, другите напаѓачи не придонесуваат ништо за тимот ако не постигнат гол

А1он
Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги пофали напаѓачите на Реал Мадрид и на Тотенехм, Карим Бензема и Хари Кејн. – Малку ми е жал што
Спорт

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

А1он
Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо ги обелодени денеска причините поради кои се согласи да седне на клупата на Рома, истакнувајќи дека сопствениците на италијанскиот прволигаш
Спорт

Мурињо ќе работи како стручен коментатор за време на Евро 2020

А1он
Поранешниот тренер на Тотенхем, Жозе Мурињо, потпиша договор со британското спортско радио „talkSPORT“. Педесет и осумгодишниот тренер ќе служи како експерт за три настапи на
Спорт

ВИДЕО: „Фраерски“ потег на Мурињо, им аплаудираше на играчите на Динамо во нивната соблекувална

А1он
Славниот тренер Жозе Мурињо, кој вечерва претрпе тежок пораз со неговиот тим Тотенхем на гостувањето во Загреб против Динамо, покажа вистинска класа откако, по натпреварот,
Спорт

Мурињо прогласен за најдобар тренер на 21. век од страна на ИФФХС

А1он
Меѓународната федерација за историја и статистика на фудбалот (ИФФХС) на својата официјална веб-страница објави рејтинг на најдобрите тренери во светот во 21 век. Првото место