dinamo

Спорт

(ВИДЕО) Инцидент на полуфиналниот натпревар од Купот на Хрватска меѓу Хајдук и Динамо на „Пољуд“

А1он
По полуфиналниот натпревар од Купот на Хрватска меѓу Хајдук и Динамо на „Пољуд“, имаше инциденти кога локалните навивачи, очигледно исфрустрирани од резултатот, ја пробија заштитната
Спорт

УЕФА официјално го одложи натпреварот АЕК – Динамо, првиот дуел на 15 август во Загреб

А1он
Европската фудбалска унија (УЕФА) и официјално го откажа вечерашниот натпревар од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу АЕК и Динамо Загреб, поради конфликт
Спорт

Вороњин ја напушти Динамо Москва и го нарече Путин „кучкин син“

А1он
Поранешниот украински напаѓач, Андриј Вороњин го раскина договорот со Динамо Москва, каде што беше помошник тренер поради руската инвазија на Украина и го нарече Владимир
Спорт

(ВИДЕО) Сензација на Динамо Загреб: Адеми и Ристовски преку Тотенхем во четвртфинале на ЛЕ

А1он
Фудбалерите на хрватскиот првак Динамо Загреб направија вечерва неверојатен пресврт, надоместувајќи ја негативата од два гола од лондонската пресметка со Тотенхем, и со хет-трикот на
Спорт

Динамо Загреб на Аријан Адеми пријави четворица позитивни на Ковид-19

А1он
Хрватскиот првак Динамо Загреб има проблеми со коронавирусот. Четворица фудбалери се позитивни на Covid-19 и му се придружуваат на тренерот Зоран Мамиќ во карантин. Имињата
Спорт

УЕФА го казни загребски Динамо поради однесувањето на навивачите

УЕФА го казни загребски Динамо со затворање на северната трибина на натпреварот против Спартак од Трнава и со вкупна парична казна од 63.000 евра поради