хајдук

Спорт

(ВИДЕО) Инцидент на полуфиналниот натпревар од Купот на Хрватска меѓу Хајдук и Динамо на „Пољуд“

А1он
По полуфиналниот натпревар од Купот на Хрватска меѓу Хајдук и Динамо на „Пољуд“, имаше инциденти кога локалните навивачи, очигледно исфрустрирани од резултатот, ја пробија заштитната
Спорт

УЕФА му се заканува на ПАОК со исфрлање од Европа

А1он
Реванш натпреварот од третото квалификациско коло за Конференциската лига меѓу ПАОК и Хајдук ќе биде под посебна лупа на УЕФА. Од европската куќа на фудбалот