elmas

Спорт

Големо признание за Елмас, Би-би-си го вброи меѓу 20 нови европски ѕвезди

А1он
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас се најде на листа од 20 најталентирани европски фудбалери пред кои е блескава професионална кариера, која ја објави британскиот јавен сервис
Спорт

Елиф Елмас меѓу петте млади ѕвезди кои треба да блеснат на Европското првенство предвидува шпански „АС“

А1он
Младата македонска ѕвезда Елиф Елмас е меѓу петте млади фудбалери кои се очекува да блеснат на Европското првенство, предвидува шпанскиот „АС“. Офанзивниот играч за врска
Спорт

ВИДЕО: Елмас со Наполи обезбеди нокаут фаза во Лига Европа

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас обезбеди пласман со Наполи во шеснаесетфиналето во Лига Европа во драматична разврска вечерва во Ф-групата. Во својот прв натпревар на
Спорт

Елмас и Велковски стартери во меѓусебната пресметка во Лига Европа, славеше Наполи

А1он
Елиф Елмас и дарко Велковски беа стартери во меѓусебната клупска пресметка во Лигата на Европа, а славеа „наполитанците“ со 1-2. Се исполни и пораката на