Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Од:

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 27. коло по кое Шкендија ја зголеми предноста пред конкурентите за шампионскиот трофеј.

dobivaj vesti na viber

Резултати:
Македонија ЃП – Борец 2:1
Пелистер – Силекс 3:2
Шкендија – Академија Пандев 1:0
Шкупи – Беласица 0:1
Струг Трим Лум – Работнички 1:1
Вардар – Ренова 1:1

Табела: Шкендија 62 бода, Шкупи 49, Македонија ЃП 47, Струга Трим Лум 41, Работнички 40, Пелистер 35, Борец 33, Академија Пандев 31, Силекс 29, Ренова 28, Вардар 28, Беласица 17.

Би можело да ве интересира

Репрезентацијата на Велс го менува името

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он