fudbalsko prvenstvo

Спорт

И жените фудбалерки ќе прават ПЦР-тестови пред првенствени натпревари

А1он
Колото 23 од Првата женска фудбалска лига, кое што требаше да се одигра на 21 април, а се одложи поради одлуката на Владата за задолжителен
Спорт

Седлоски e нов тренер на Шкупи

А1он
Поранешниот македонски фудбалски репрезентативец Гоце Седлоски е назначен денеска за нов тренер на Шкупи, соопшти попладнево скопскиот прволигаш. – По неколкудневни разговори, постигнат е договор
Спорт

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

А1он
Во Првата македонска фудбалска лига попладнево се одиграа натпреварите од 27. коло по кое Шкендија ја зголеми предноста пред конкурентите за шампионскиот трофеј. Резултати: Македонија