Манчестер Сити и Реал играат за полуфинале во Лигата на шампионите

Од:

Фудбалерите на Манчестер Сити вечерва на свој терен ќе го пречекаат Реал Мадрид во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Без победник 3:3 заврши првиот натпревар помеѓу Реал и Манчестер Сити кој пред осум дена се одигра во Мадрид.

Манчестер Сити минатата сезона ја освои титулата во Лигата на шампионите, откако во финалето го совлада Интер со 1:0.

Би можело да ве интересира

Словенија и Данска одиграа нерешено, Јанжа го спречи поразот

A1on

Словенците имаат нов највреден фудбалер – проценет на 40 милиони евра

ВИДЕО: Зад прекинот на дуелот меѓу Србија и Русија стои човек кој мислеше дека ќе се збогати

„Јас сум зависник од дрога и алкохол“

Борусија најмногу се радува на испаѓањето на Лајпциг

Предраг Петровиќ

Дани Алвеш е осуден на 4,5 години затвор

Предраг Петровиќ