ВИДЕО: Зад прекинот на дуелот меѓу Србија и Русија стои човек кој мислеше дека ќе се збогати

Од:

На пријателскиот натпревар меѓу Русија и Србија (4:0), еден навивач истрча на теренот, а зад сето тоа се крие вистинска глупост која скапо ќе го чини.

Руските фудбалери конечно одиграа пријателски натпревар против европска селекција, а токму Србија се согласи да одигра, како што официјално го нарекоа, „братски натпревар“ во Москва.

Во еден момент играта беше прекината. Рускиот навивач истрча на теренот, а на редарите им требаше долго време да го совладаат на теренот. Според руските медиуми, тој бил уапсен за време на натпреварот.

Директорот на преносот не покажа што се случило, но видеото е објавено на социјалните мрежи. Иако на почетокот не беше јасно зошто го направи тоа, Русите открија дека зад сето тоа се крие предизвик на TikTok.

Имено, навивачот кој го направил овој непромислен потег планирал да се збогати од трчање на теренот бидејќи стример ветил дека ќе му плати 300.000 евра на тој што ќе истрча на теренот и ќе го заврши предизвикот. Но, тој не сметаше дека наградата е ветена само за тој што ќе го прекине финалниот натпревар од Лигата на шампионите, па сигурно нема да ги добие парите.

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Санкт Петербург

Горан Наумовски

Руски суд го заплени имотот на италијанскиот „УниКредит“ вреден 463 милиони евра

Голем пресврт: Пикси го повика отпишаниот голман на ЕП

Предраг Петровиќ

Амбасадорите на ЕУ се согласија да стават уште четири руски медиуми на листата на санкционирани

Русија ја обвини Канада дека ги оправдува нацистичките злосторства

Песков: Белоусов e номиниран за министер за одбрана поради иновативноста и конкурентноста