„Јас сум зависник од дрога и алкохол“

Од:

Италијанскиот фудбалер Даниел Освалдо имаше богата кариера.

Играше за бројни италијански клубови, кој освен во Серија А играше и за Еспањол, Саутемптон и Порто.

Во кариерата заработи околу 11 милиони евра, а на Инстаграм зборуваше за психичките проблеми со кои се справува.

„Не ми оди добро, чувствувам потреба да кажам дека некое време се борам со депресија, која ме доведе до некои зависности, алкохол и дрога. Очаен сум. Чувствувам дека животот ми е надвор од контрола.Јас сум на психијатриско лекување, пијам лекови. Имам специфична болест,губам самопочит,депресија и често запаѓам во зависност. Запаѓам во самоуништување и живеам затворен во куќата. Не одам никаде, не ми е грижа да станам од кревет, излегувам од собата само кога треба да јадам. Паднав во многу тешка зависност што само ми ја влоши депресијата“, рече Освалдо.

Тој е роден во Аргентина, но ја напушти родната земја во 2005 година.

Би можело да ве интересира

Манчестер Сити и Реал играат за полуфинале во Лигата на шампионите

Словенците имаат нов највреден фудбалер – проценет на 40 милиони евра

ВИДЕО: Зад прекинот на дуелот меѓу Србија и Русија стои човек кој мислеше дека ќе се збогати

Борусија најмногу се радува на испаѓањето на Лајпциг

Предраг Петровиќ

Дани Алвеш е осуден на 4,5 години затвор

Предраг Петровиќ

„Телеграф“: ФИФА планира да воведе и син картон како форма на казна