pmfl

Спорт

Поради снегот одложено колото во домашниот прволигашки фудбал

А1он
Снежните врнежи во Македонија придонесоа да биде донесена одлука за одложување на денешните натпревари од Првата фудбалска лига. Мечевите кои требаше да се одиграат денеска,
Спорт

ПМФЛ: Шкупи со победа ја завери есенската титула, одложен дуелот во Струга

А1он
Лидерот Шкупи со победа ја заокружи есенската полусезона во Првата македонската фудбалска лига (ПМФЛ) триумфирајќи попладнево во Велес, во рамки на 18 коло, кое дополнително
Спорт

ПМФЛ: Капинковски ја напушти клупата на Пелистер

А1он
Последно пласираната екипа во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) Пелистер ќе ја продолжи битката за опстанок во прволигашката коонкуренција со нов тренер, откако досегашниот шеф