skendija

Спорт

Ренова и Шкендија се пласираа во второто квалификациско коло на Лига Европа, Шкупи го заврши европскиот настап

А1он
Две од трите македонски екипи кои учествуваат во годинешната Лига Европа изборија пласман во второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ренова забележа победа на
Спорт

Пораз на Шкендија, доминација на домашните екипи на стартот на новата сезона во ПМФЛ

А1он
Екипите домаќини на денешните четири дуели од првото коло во сезоната 2019/20 во Првата македонска фудбалска лига забележаа максимален ефект. Шампионот Шкендија „падна“ на гостувањето
Спорт

„Вардар“ ја совлада „Академија Пандев“, ремизираа „Шкендија“ и „Работнички“

„Вардар“ со убедливи 3:0 ја совлада „Академија Пандев“ на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари во рамки од деветото коло од Првата фудбалска лига. „Црвено-црните“ поведоа
Спорт

Монтела ги повика сите симпатизери на Милан од Балканот да дојдат во Скопје

А1он
Иако Милан убедливо со 6-0 ја победи Шкeндија, тренерот на италијанскиот гигант Винченцо Монтела верува дека неговата екипа има голем простор за напредок во играта.
Спорт

Вардар и Шкендија ќе ги добијат ривалите за баражот во Лига Европа

А1он
Македонските претставници шампионот Вардар и тетовска Шкендија попладнево ќе ги добијат ривалите во последната квалификациска рунда (бараж) од Лига Европа. Извлекувањето на двојките ќе се
Спорт

Шкендија против Тракаи за влез во плејофот за Лига Европа

А1он
Македонскиот вице-првак Шкендија попладнево го игра реванш дуелот од третото квалификациско коло за Лигата на Европа. Тетовската екипа има активен резултат во дуелот против литванската