rabotnicki

Македонија

ССМ ќе ги застапува пред суд работниците од штипска „Баргала“, потпишуваат полномошно

А1он
Стотината поранешни работници во штипската фабрика за чевли АД „Баргала“ денеска во регионалната канцеларија на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) се потпишаа на полномошно
Спорт

МЗТ Скопје – Работнички во финалето на кошаркарскиот куп

А1он
Вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе играат во финалето на кошаркарскиот куп „Благоја Георгиевски – Буштур 2021“. Ова е епилогот по денешните полуфинални
Спорт

Македонски кошаркарски прилики: Американецот Питс нов член на Работнички

А1он
Ростерот на кошаркарите на Работнички од вчера е освежен за американскиот плејмејкер Демиер Питс. Неговиот ангажман се толкува како силен сигнал во намерата за враќање
Спорт

Јубилејна десетта куп-титула за кошаркарите на Работнички

А1он
Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички по десетти пат го освои трофејот во Купот на Македонија. Клубот од „Градски парк“ вечерва во финалето на завршниот турнир