rabotnicki

Македонија

Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Орце Костов
На 20.04.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.И.(24) од Охрид пријавил дека С.Ц.(41) и Л.С.(25), двете од Непал, кои биле вработени во
Македонија

Ампева: Шеесет и деветте текстилни работнички од Кавадарци се олицетворение на овој 8 Mарт

А1он
Шеесет и деветте текстилни работнички од конфекцијата „Сони“ во Кавадарци се олицетворение на овој 8 Март, порача на денешната прес-конференција Кристина Ампева од „Гласен Текстилец“.
Спорт

(ВИДЕО) Ковачевски: Ги охрабрувам македонските компании да ги поддржуваат спортските клубови

А1он
Претседателот на Владата Димитар Ковачевски присуствуваше и се обрати на свечено потпишување на договор за спонзорство помеѓу Мтел, членка на групацијата Телеком Србија и КК
Спорт

Работнички во ЕКА рамо до рамо со Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен, Рома, Селтик…

А1он
Фудбалскиот клуб Работнички изрази гордост што игра важна улога во Европската асоцијација на клубови, каде е дел од нов важен проект, заедно со дел од
Македонија

ССМ ќе ги застапува пред суд работниците од штипска „Баргала“, потпишуваат полномошно

А1он
Стотината поранешни работници во штипската фабрика за чевли АД „Баргала“ денеска во регионалната канцеларија на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) се потпишаа на полномошно
Спорт

МЗТ Скопје – Работнички во финалето на кошаркарскиот куп

А1он
Вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе играат во финалето на кошаркарскиот куп „Благоја Георгиевски – Буштур 2021“. Ова е епилогот по денешните полуфинални
Спорт

Македонски кошаркарски прилики: Американецот Питс нов член на Работнички

А1он
Ростерот на кошаркарите на Работнички од вчера е освежен за американскиот плејмејкер Демиер Питс. Неговиот ангажман се толкува како силен сигнал во намерата за враќање