gazda

Македонија

Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Орце Костов
На 20.04.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.И.(24) од Охрид пријавил дека С.Ц.(41) и Л.С.(25), двете од Непал, кои биле вработени во
Македонија

Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Орце Костов
Жител на Прилеп пријавил во полиција дека четири работнички од Непал кои работеле во неговата фирма не се вратиле во куќата во која престојувале. „На