Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Од:

Жител на Прилеп пријавил во полиција дека четири работнички од Непал кои работеле во неговата фирма не се вратиле во куќата во која престојувале.

„На 07.04.2024 во 21.57 часот во Полициската станица Прилеп, Д.Н. пријавил дека четири државјанки на Непал, Л.С.(29), Б.К.П.М.(26), С.С.М.Т.(29) и С.Р.М.(29), кои биле во работен однос со склучен договор во неговата фирма, од 19 часот на 06.04.2024 не се вратиле во куќата во која престојувале со во Прилеп“, соопшти СВР Битола.

Неодамна во Прилеп пристигна првата група странски работници во текстилната индустрија.

Би можело да ве интересира

11 лица од Непал сакале илегално да влезат од Македонија во Грција – депортирани се

ЦУК: Куче паднало во шахта и ги изгризало оптичките кабли, без интернет биле „Филип Втори“ и Поликлиника „Букурешт“

А1он

(ВИДЕО) Крмов: Шестчасовното работно време е попродуктивно за работниците

А1он

Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Орце Костов

Петмесечно бебе со голема кашлица хоспитализирано во Прилеп

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп