Работнички од Непал му избегале на газдата од Охрид, случајот пријавен во полиција

Од:

На 20.04.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, В.И.(24) од Охрид пријавил дека С.Ц.(41) и Л.С.(25), двете од Непал, кои биле вработени во негова фирма, се оддалечиле од домот во кој престојувале во Охрид. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

11 лица од Непал сакале илегално да влезат од Македонија во Грција – депортирани се

Почина седумесечно бебе во болница во Охрид: Паднало од кревет во домот во Вевчани

Орце Костов

Приведен охриѓанец, го фотографирал гласачкото ливче

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски