mzt

Спорт

МЗТ Скопје Аеродром казнет со 300.000 денари, клупскиот директор со двегодишна суспензија

А1он
Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагираше попладнево, оценувајќи ја без преседан одлуката на Дисциплинската комисија (ДК) на Кошаркарската федерација (КФСМ), која поради навреди упатени
Спорт

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја отвори новата сезона во регионалната АБА 2 лига, откако триумфираше вечерва во воведното коло на турнирот
Спорт

Шампионот МЗТ Скопје гостува во Битола во дербито на воведното кошаркарско коло

А1он
Со дерби натпреварот од 18:30 часот во Битола меѓу Пелистер и актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, денеска продолжуваат возбудувањата во рамки на првото коло од
Спорт

Црногорецот Милошевиќ го засили МЗТ Скопје Аеродром

А1он
Актуелниот македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром се засили денеска со повремениот црногорски репрезентативец Немања Милошевиќ, промовирајќи го своето најново засилување на една недела пред
Спорт

МЗТ Скопје – Работнички во финалето на кошаркарскиот куп

А1он
Вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе играат во финалето на кошаркарскиот куп „Благоја Георгиевски – Буштур 2021“. Ова е епилогот по денешните полуфинални
Спорт

МЗТ Скопје убедливо поразен од Младост во првиот четвртфинален натпревар во плејофот на АБА 2

А1он
Младост Максбет е многу близу до пласман во полуфиналето од плејофот во регионалната кошаркарска АБА 2 лига, откако попладнево во првиот меч од четвртфиналето го
Спорт

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром загуби попладнево во неизвесен натпревар од екипата на Младост Земун со 82:75, завршувајќи го настапот на турнирот во Сараево