mzt

Спорт

Маслинко останува во МЗТ, потпишани договори со Бакоч и Радуловиќ

А1он
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Андреј Маслинко и следната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако го продолжи на уште една година договорот со
Спорт

Евробаскет: Дамjан Стојановски пред сите!

А1он
Специјализираниот сајт за кошарка „Евробаскет“ ги одбра најдобрите во македонското првенство за изминатата сезона. Дамјан Стојановски, репрезентативецот на Македонија од редовите на МЗТ Скопје Аеродром
Спорт

Аеродромци гневни на одлуката на КФМ: Правдата ќе ја бараме на суд!

А1он
Кошаркарскиот клуб МЗТ – Скопје гневно реагира по одлуката на КФМ за поништување на сезоната 2019/20 без прогласување на македонски шампион. Од клубот соопштија дека
Спорт

Остра реакција на МЗТ по предлогот на федерацијата за крај на сезоната без да се прогласи шампион

А1он
Кошаркарската федерација по едномесечна пауза за прв пат, официјално, до членовите на Управниот одбор, го изнесе својот став за суспендираното првенство, кое, според нив треба
Спорт

МЗТ Скопје нема да користи субвенции и донира 100.000 денари за борбата со Ковид-19!

А1он
Актуелниот шампион и лидер на табелата во актуелното првенство, МЗТ Скопје Аеродром, преку соопштение информира дека нема да ги користи субвенциите предвидени според Законската уредба