akademija pandev

Спорт

Академија Пандев доведе засилување од Аргентина

А1он
Македонскиот прволигаш Академија Пандев презентираше уште едно засилување во зимскиот преоден рок. Во струмичкиот тим пристигна Аргентинецот Нахуел Франко. „21-годишниот аргентински интернационалец стави потпис на
Спорт

Има ли сили Академија Пандев за сензација против Лехија Гдањск?

А1он
Македонскиот претставник Академија Пандев посакува да направи сензација на денешниот реванш натпревар против Лехија Гдањск во Скопје. По првиот дуел, „пандевци“ имаат негатива од три
Спорт

Академија Пандев ги продаде ТВ-правата на регионалниот канал „Спорт клуб“

А1он
Актуелниот лидер во Првата македонска фудбалска лига, Академија Пандев, ги продаде телевизиските права за своите натпревари од домашното првенство на регионалниот спортски канал „Спорт клуб“.
Спорт

ПМФЛ: Силекс ја совлада Академија Пандев во увертира на 29. коло

А1он
Фудбалерите на Силекс триумфираа попладнево во Кратово над Академија Пандев со 3:2 (2:0) во воведниот натпревар од 29. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).
Спорт

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

А1он
Фудбалерите на Силекс ќе играат во финалето на Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Струга Трим Лум со 1:0. Стрелец на победничкиот
Спорт

Академија Пандев го совлада Работнички во Скопје

А1он
Фудбалерите на Академија Пандев попладнево освоија важни бодови во битката за опстанок, откако триумфираа на гостински терен против Работнички со 2:0, во премиерниот натпревар од
Спорт

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

А1он
Струмичкиот фудбалски проволигаш „Академија Пандев“ денеска ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството на спортскиот комплекс „Пандев“ во Струмица. На првиот собир, под раководство
Спорт

Академија Пандев го ангажира Васоски, досегашниот тренер на Вардар

А1он
Доскорешниот тренер на актуелниот македонски фудбалски првак Вардар, Александар Васоски, од денеска е нов шеф на стручниот штаб на струмичкиот прволигаш Академија Пандев. Васоски, кој