fudbal mak

Спорт

ФК Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад, ФК Росоман и ФК Слога Виница ги пополнуваат местата во Втора МФЛ – Исток

А1он
Екипата на ФК Велешта – Велешта ќе биде дел од Втора МФЛ – Запад во натпреварувачката сезона 2020/2021, соопштија од ФФМ. На извлекување во „Куќа
Спорт

ФФМ го одржа редовното Генерално собрание

А1он
Фудбалската федерација на Македонија денес во Скопје го оддржа редовното Генерално собрание. Според одобрен здравствен протокол од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести,
Спорт

Ренова неделава почнува со тренинзи, Исљами останува предводник на екипа

А1он
Бујар Исљами останува шеф на стручниот штаб на фудбалскиот клуб Ренова од тетовско Џепчиште, со нов договор за соработка во времетраење од една година, информираат
Спорт

Фудбалскиот клуб Пелистер бара да игра во Првата фудбалска лига

А1он
Во очекување на одлука на Фудбалската федерација на Македонија за начинот на завршување на годинешната фудбалска сезона, ФК Пелистер, есенскиот првак во Втората лига –