fudbal mak

Спорт

(ВИДЕО) Пендаровски до фудбалските репрезентивци: Со вас сме сите, убеден сум дека ќе победите

А1он
Македонската фудбалска репрезентација денеска против Грузија во Тбилиси го игра клучниот натпревар во досегашната историја. Со победа во финалето од Лигата на Нации ќе обезбеди
Спорт

Историски ден за македонскиот фудбал: Победа над Грузија носи на Европско

А1он
90 или 120 минути. Историски за македонскиот фудбал. По нив конечно ќе знаеме дали ќе заврши речиси 30-годишното чекање и Македонија ќе има репрезентација на
Спорт

Македонските фудбалери во дуел со Грузија за пласман на Европското првенство

А1он
Македонската фудбалска репрезентација се наоѓа на еден чекор до пласман на Европското првенство. Избраниците на селекторот Игор Ангеловски вечер во Тбилиси од 18 часот се
Спорт

Ангеловски до Пандев: Горане, утре да ги предводиш браќата до Европско првенство

А1он
Македонија е дојдена во Тбилиси да победи и да се пласира на Европско првенство. Селекторот Игор Ангеловски го повика капитенот Горан Пандев јавно на прес
Спорт

Пандев: Натпреварот со Грузија е најважниот во мојата дваесетгодишна кариера

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, претстојниот бараж натпревар против Грузија го оквалификува како најважен во неговата кариера. – Дуелот со Грузија е најважниот
Спорт

Проблеми пред дуелот со Грузија: Бизарна повреда на Барди, Ристевски и Велковски позитивни на Ковид-19

А1он
Неверојатен шок пред поаѓањето за Грузија. Еден од најдобрите македонски фудбалери, членот на Леванте, Енис Барди, нема да патува за Грузија. Тој се повреди на
Спорт

Елмас: Ова е голем меч, ќе го одиграме и за себе, и за тимот, и за целата држава

А1он
Во пресрет на натпреварот против Грузија за пласман на Европското првенство, македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас најави голема борб за остварување на најдобриот резултат во историјата
Спорт

(ФОТО) Младата фудбалска репрезентација се подготвува за дуелот со Израел

А1он
Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 21 година се комплетираше и ги одработува тренинзите до заминувањето за Израел. Ќе биде тоа претпоследниот предизвик за младите