rashela mizrahi

Македонија

(ВИДЕО) Шкријељ: Условите во Заводот „Демир Капија“ беа за невозможна мисија, затоа ги извлековме сите деца оттаму

Дополнителната заменик-министерка Санела Шкријељ вели дека корисниците во домот во Демир Капија до пред три години биле врзувани и престојувале во страшни услови. Таа потенцираше
Македонија

Мизрахи во работна посета на центрите за социјална работа во Тетово и Гостивар

А1он
Прва и основна цел на Центрите за социјална работа е од тука да излезат задоволни странки посебно затоа што станува збор за лица кои се
Македонија

Мизрахи: На семејството чии деца загинаа во пожарот понудено им е сместување и парична помош

А1он
Министерката за труд Рашела Мизрахи вели дека на семејството од Шуто Оризари чија куќа денеска изгоре во пожар и загинаа нивните две малолетни деца, понудено
Македонија

Техничката министерка и заменичката за труд во конфликт: Мизрахи нека си ги прочита законите

А1он
Целосна невистина се тврдењата на новата техничка министерка Рашела Мизрахи дека во Комисијата за помош и нега од друго лице се блокирани над 8.500 предмети, вели во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мизрахи: Додека вие имате големи семејства – јас немам, не дозволувам антисемитизам

Кристијан Ландов
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, вели дека нема да дозволи никој да го обележи нејзиниот народ како антисемитски. Овој став доаѓа откако
Македонија

Мизрахи: Нерешени 11.514 барања за помош и нега од друго лице

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска информира дека според податоците што ги добила од центрите за социјални работи во моментов има поднесени
Македонија

Рашела М. изработува академски трудови за пари, министерката вели дека е лажен профил

Кристијан Ландов
Профил со личните податоци на професорката, која сега е министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, преку мрежата „Апворк“ нуди изработка на магистерски и
Македонија

ВИДЕО: Блискоста до Груевски и Мицкоски клучна за изборот на технички министри

Кристијан Ландов
Изборот на кадри за техничката влада го наметнува прашањето зошто ВМРО-ДПМНЕ се одлучи за нив, односно од каде е довербата во нив. За разлика од