rashela mizrahi

Македонија

Мизрахи со измислени деманти врши притисок врз А1он и ги навредува новинарите

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи испрати демант со кој во стилот на Никола Груевски се обидува да ги замолчи новинарите и „А1он“.
Македонија

Мизрахи ја назначи советничката на Груевски за шеф на кабинет

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, како своја шефица на кабинет ја назначила Марија Апостолова, екссоветничката на Никола Груевски, во времето кога тој
Македонија

Мизрахи повторно ги назначи кадрите на ВМРО-ДПМНЕ за директори на социјалните центри

Мери Јордановска
Иако Владата ја поништи одлуката, техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, попладневно околу 17 часот повторно ги назначила истите директори на центрите
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја тужи Царовска за поставувањето в.д. директори на центрите за социјална работа

Мери Јордановска
Ескалира ситуацијата во Министерството за труд и социјална политика, откако техничката министерка за труд Рашела Мизрахи именуваше нови директори на шест центри за социјална работа
Македонија

Роднина на Соња Тарчуловска и партиски кадри од ВМРО-ДПМНЕ: Кого назначила Мизрахи за директори на социјалните центри

Мери Јордановска
Анета Томева, директор на Центарот за социјални работи во Штип. Роднина на Соња Тарчуловска, сопругата на Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ. Ова е само едно од
Македонија

Владата ги поништи одлуките на Мизрахи за нови директори на центрите за социјална работа

А1он
Владата вечерва донесе одлука за поништување на решенијата за разрешување на должност вршители на должност и именување на вршители на должност директори во јавните установи
Македонија

(ВИДЕО) Шкријељ: Условите во Заводот „Демир Капија“ беа за невозможна мисија, затоа ги извлековме сите деца оттаму

Дополнителната заменик-министерка Санела Шкријељ вели дека корисниците во домот во Демир Капија до пред три години биле врзувани и престојувале во страшни услови. Таа потенцираше
Македонија

Мизрахи во работна посета на центрите за социјална работа во Тетово и Гостивар

А1он
Прва и основна цел на Центрите за социјална работа е од тука да излезат задоволни странки посебно затоа што станува збор за лица кои се
Македонија

Мизрахи: На семејството чии деца загинаа во пожарот понудено им е сместување и парична помош

А1он
Министерката за труд Рашела Мизрахи вели дека на семејството од Шуто Оризари чија куќа денеска изгоре во пожар и загинаа нивните две малолетни деца, понудено
Македонија

Техничката министерка и заменичката за труд во конфликт: Мизрахи нека си ги прочита законите

А1он
Целосна невистина се тврдењата на новата техничка министерка Рашела Мизрахи дека во Комисијата за помош и нега од друго лице се блокирани над 8.500 предмети, вели во