rashela mizrahi

Македонија

Заев очекува Спасовски да преземе конкретни мерки за таблата поставена од Мизрахи

Маја Илиевска-Пачемска
Експремиерот Зоран Заев очекува премиерот во техничката Влада, Оливер Спасовски да преземе мерки за непочитувањето на уставните промени по менувањето на официјалната табла во Министерството
Македонија

Мизрахи: Таблата е истата од претходно, друг банер нема во МТСП

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи останува на ставот дека ќе ги држи прес-конференциите пред постојната табла во Министерството на која стои името
Македонија

Мизрахи -Тимоние: Поддршка во борбата против поделбите

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи оствари средба со Амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние. На средбата се разговараше и се даде целосна поддршка
Видео Македонија

Мизрахи по притисоците врз „А1он“: Доколку чекате извинување – ќе ви се извинам, но погрешно ме разбравте

Техничката министерка Рашела Мизрахи, по една недела, се извини за притисокот што минатата недела го вршеше врз „А1он“ по објавената статија со наслов „Мизрахи ја
Видео Македонија

(ВИДЕО) Мизрахи тврди дека заменичката ѝ ја опструира работа: Тоа е небулозно и детско

Кристијан Ландов
Техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, обвинува дека нејзината заменичка, дополнителната министерка Санела Шкријељ, ги партизира институциите за време на техничката Влада.
Македонија

Мизрахи се сретна со Здружението на млади правници и СОС Детско село

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи се сретна со претставниците на Здржението на млади правници и СОС детско село за продолжување на соработката
Македонија

Шкријељ: Бараме од техничката министерка Мизрахи да работи согласно законот

А1он
„Министерството за труд и социјална политика е институција којашто овозможува функционирање на серизни ресори. Во досегашниот две и пол годишен период, никогаш не било доведено
Uncategorized

Средби на министерката Мизрахи со колеги од Регионот

А1он
На маргините на конференцијата „Вработување – Нијанси на сиво во Западен Балкан”, што се одржува во Сараево, Босна и Херцеговина, министерката за труд и социјална
Македонија

ЗНМ и СЕММ го осудуваат односот на министерката Мизрахи кон „А1он“

А1он
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Советот за етика во медиумите (СЕММ) реагираат на дрскиот однос на техничката министерка за труд и социјална политика,