gorcev

Македонија

Кирацовски, Груби и Ѓорчев на појадок со Трамп, премиерот Заев не знае дали ќе оди

А1он
Претставници од државниот врв на Македонија и оваа година ќе присуствуваат на Молитвен појадок во Вашингтон, каде што учествува и претседателот на САД, Доналд Трамп,