kristijan timonie

Македонија

Мизрахи -Тимоние: Поддршка во борбата против поделбите

А1он
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи оствари средба со Амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние. На средбата се разговараше и се даде целосна поддршка
Македонија

Груби-Тимоние: На земјата и е потребен Претседател на сите

А1он
Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Северна Македонија, Артан Груби, денеска оствари средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние, се