pukanje

Македонија

На пукањето пред Градска болница му претходел вооружен инцидент во скопско село

Габриела Димковиќ-Мишевска
На пукањето пред Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, неофицијално му претходел вооружен инцидент во скопското село Љубош. Едно лице е веќе на операција, откако
Свет

ВИДЕО: Газда на бутик во Бразил со пиштол сотре тројца разбојници

А1он
Драматична снимка од пукање во Бразил, објавена денеска, покажува како еден сопственик на продавница за спортска облека им се спротивставува на тројца разбојници кои сакале
Свет

ВИДЕО: Момче отвори оган врз автобус во Русија, уби четворица луѓе и избега

А1он
Вооружен тинејџер отворил оган кон автобус и постојка во градот Бор во регионот на Нижни Новгород, убивајќи четворица луѓе, јавија руските медиуми. Во нападот што
Свет

Трамп мораше да прекине брифинг поради пукање во близина на Белата куќа

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп мораше набрзина да ја напушти конференциската сала, само неколку моменти откако почна брифингот за коронавирусот, а веднаш потоа се врати на
Македонија

Од две возила со автоматски пушки било пукано кон скопјанец во Бутел

А1он
Кон скопјанец попладнево од две возила биле испукани стотина куршуми, дознава „А1он“. Нападот се случи во скопската општина Бутел 2. Од полицијата го потврдуваат настанот
Македонија

МВР: Престрелката на Матка се случила поради движењето на чамците спрема пештерата

А1он
Од Министерството за внатрешни работи излегоа со првични информации околу инцидентот што попладнево се случи на Матка, кога настана тепачка меѓу две групи лица, а
Македонија

ВИДЕО: Пукање на Матка, меѓу напаѓачите и внукот на реисот?

Мери Јордановска
Тепачка меѓу две групи настанала попладнево на Матка, во делот каде што се наоѓаат чамците кај езерото. Во групата на напаѓачите, неофицијално, бил и внукот
Свет

Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

А1он
Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град. Вкупно девет лица