Полицаец застрелан во Ѓорче, во него пукал напаѓач од „Голф“ во движење

Од:

Попладнево кај кружниот тек во близина на црквата Свети Петар и Павле населбата Ѓорче Петров се случи пукање, во кое според Министерството за внатрешни работи, полицаец бил застрелан во ногата, по што е пренесен во болница.

„Околу 16,40 часот пријавено е дека во Скопје, на кружниот тек во населба Ѓорче Петров кај црквата Св. Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “Мерцедес”, во кое бил полицискиот службеник З.Р.“, соопшти МВР.

„Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември” за укажување на помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Обвинет спроведен од затвор им избегал на полицајците и се сокрил во подрумски простории

Ана Ололовска

24 прекршувања на забраната за движење, 548 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Уапсен мажот кој има 59 години и се закануваше на малолетничка дека ќе ја силува

Кристијан Ландов

Радовишанец минатата ноќ силувал малолетничка

Жарко Настоски

Жител на Шишево доби кривична, направил депонија со шутот од студентскиот дом „Медицинар“

Жарко Настоски