privedeni

Македонија

Приведени три лица – се сомничат дека го предизвикале пожарот над скопско Страхојадица

А1он
Денеска од страна на полициски службеници од СВР Скопје биле лишени од слобода три лица, поради сомнение дека го предизвикале пожарот за кој утрово во
Македонија

Полициска акција во Арачиново, приведени дилери на оружје и дрога

А1он
Утрово во Арачиново има полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. Приведени се осум лица, меѓу ни и полициски службеник информира
Македонија

Приведени двајца српски државјани кои превезувале мигранти од Пакистан

А1он
Двајца српски државјани се приведени утрово откако на регионалниот пат Неготино-Демир Капија, кај клучка „Демир Капија“, полицијата во возило „Даеву“ со кое патувале, биле откриени
Македонија

Приведени двајца тетовци за незаконско реемитување ТВ програми

А1он
Двајца тетовци се приведени поради сомнение дека преку посебен портал препродавале ИП-телевизиски канали на корисници. Полициски службеници на СВР Тетово-Отсек за економски криминал ги лишиле
Свет

ВИДЕО: Инциденти и приведени во Даблин на протестите против рестриктивните мерки

А1он
Неколку лица се приведени по насилните протести во Даблин поради рестриктивните мерки кои се на сила во Ирска за заштита од короанвирусот. Стотици луѓе излегоа
Македонија

Пандов за „А1он“: Некој јави дека политичар седи во кафеаната, ќе си ја платам казната

Маја Илиевска-Пачемска
Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Пандов смета дека има политичка заднина неговото синоќешно приведување откако беше затекнат во кафеана по истекот
Македонија

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во “Сити мол”

А1он
Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР денеска приведоа две лица во врска со јавната дојава за бомба во трговскиот центар “Сити мол”
Македонија

Приведени 10 осомничени, кривична пријава против 11 лица за злоупотреба на службена положба и овластување

А1он
Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал при МВР во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција до надлежното обвинителство денеска поднесе