Полициска акција во Арачиново, приведени дилери на оружје и дрога

Од:

Утрово во Арачиново има полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. Приведени се осум лица, меѓу ни и полициски службеник информира минситерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

-По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице во Свети Николе, објави пред малку на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен Србин во чие возило биле пронајдени 14 кубански државјани со нелегален престој во државата

Ана Ололовска

Димитриевски: Три недели нè следат и нè заплашуваат мене и мојот тим

Маја Илиевска-Пачемска

МВР: Внатрешна контрола ќе го истражува сопирањето на Димитриевски, не дозволуваме притисок и злоупотреба на положбата

Маја Илиевска-Пачемска

Тетовската полиција приведе двајца малолетници и 31 годишник поради марихуана

А1он

Претрес во Струмичко, пронајдена марихуана

А1он