pratenici

Македонија

Шестмината пратеници на распит во Кривичниот суд

А1он
Шестмината пратеници осомничени за учество во насилствата во Собранието на 27 април денеска се очекува да бидат изведени пред судија на претходна постапка во Кривичниот
Македонија

Ќе се решава за имунитетот на пратенците

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери вчера ги достави до Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, барањата за одобрување на притвор на пратениците инволвирани во настаните
Македонија

МВР ги идентификуваше пратениците кои помагаа на тепачите во Собранието

А1он
Министерството за внатрешни работи го известило Јавно обвинителство дека презело мерки и активности во врска со Наредба за утврдување на целосни лични податоци за седум
Македонија

(ВИДЕО) Илиевски не чувствува одговорност како организатор, воведувал ред пред вратата на Собранието

А1он
Организаторот на протестите од иницијативата „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски во изјава за Макфакс вели дека не чувствувал никаква одговорност за дивеењето во Собранието и
Видео Македонија

ВИДЕО: Пратениците од СДСМ пречекани со овации пред седиштето

А1он
Откако беа извлечени пратениците на СДСМ од Собранието тие со бојни возила беа евакуирани во една скопска касарна, а потоа со автомобили дојдоа во седиштето
Македонија

Едмонд Адеми: Пратениците не заседаваа, првата плата да ја донираат за сиромашните!

А1он
Едмонд Адеми, висок функционер во СДСМ и член на Извршниот комитет ги повика сите ново избрани пратеници, платата која не ја заработиле да ја донираат
Македонија

Не дискутирале 33 пратеници, 36 не пропуштиле седница

А1он
Собранието на Република Македонија во периодот од јуни до декември минатата година одржало 10 работни седници на кои биле донесени вкупно 190 закони. На седниците за дискусии