bik

Магазин

ВИДЕО: Му ги запалија роговите, па го влечеа по улица-безмилосно малтретирање на бик во Шпанија

А1он
Вознемирувачка снимка од бик со запалени рогови во Шпанија поттикна повици за забрана на ужасната традиција на борење со бикови. Во видео споделено од непрофитната
Македонија

Полицијата две години не ја најде опашката на бикот, Музејот на современа уметност ќе прави нова

Полицијата не успеа да ја пронајде бронзената опашка од скулптурата „Бик“ поставена на улица Македонија, ниту, пак, лицата кои ја скршиле и украле пред повеќе
Македонија

Лашкоска: Амандманот за бикот е непостоечки, Костадинов нема аргументи па се фатил за опашката

Кристијан Ландов
Амандманот кој го објави портпаролот и пратеник на СДСМ, Коста Костадинов со кој пратеничката Ане Лашкоска од ВМРО-ДПМНЕ побарала 100 илјади денари за нова опашка
Македонија

Костадинов: Лашкоска барала 100 илјади денари за опашката на бикот од буџетот за опрема и машини

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов објави амадман кој го поднела пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска, а со кој, таа бара 100 илјади денари