ojo

Македонија

ЈО: Извршен претрес во домот на С.В. во Куманово, не и приведување

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека вчера во рамки на предистражна постапка што се води во ова обвинителство, извршен е
Македонија

Обвинителството ја отфрли кривичната пријава против Панчевски

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја отфрли кривичната пријава што му ја поднесе судијата Иван Џолев на претседателот на Основниот
Македонија

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца малолетници

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје поведе постапка против две 14-годишни децакои на 6 ноември во еден часот по полноќ, на ул. Битпазарска, во близина на кафе барот
Македонија

Скопското обвинителство ја истражува сообраќајката во која загина 19-годишно момче

А1он
Од Основното јавно обвинителство Скопје информираат дека кривичната пријава за случената сообраќајната несреќа од 20 октомври годинава, кога возач на патничко возило удри во сега починатото
Македонија

Зврлевски и обвинителите до Катица Јанева: Постапувате срамно непрофесионално

А1он
Јавните обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје испратија отворено писмо до специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Писмото го објавуваме во целост. Ние, јавните обвинители од Основното
Македонија

Основното јавно обвинителство – Скопје започна истражна постапка против вешто лице

А1он
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно вешто лице со Лиценца за вршење на
Македонија

Поднесено обвинение против мајката која го малтретираше своето 18-месечно дете

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје денеска поднесе обвинение против мајката која на 31. август физички го малтретирала своето 18 месечно бебе. По завршување на истражната
Македонија

Психијатриско лекување за осомничениот за убиството на полицаецот во Средорек

А1он
Предлог за определување мерка, задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена установа, побара Основното јавно обвинителство Куманово за осомничениот за убиството на полицискиот службеник, што