mirjana najcevska

Македонија

Најчевска: Однесувањето на Курти е еднакво на бугарските асимилационисти и од Македонија прави непријател на Косово

А1он
Дали името на Демачи е ставено во листата на имиња која ја има одобрено Владата? Ако не е тогаш преименувањето е ништовно. Однесувањето на Курти
Македонија

Најчевска за Коридор 8: За оваа власт дрвокрадството и дивоградбите се легални, Владата треба да падне под итно

Орце Костов
Професорката Мирјана Најчевска ја обвини власта дека плука по демократијата, мислењето на граѓаните и владеењето на правото со предложените суштински измени на осум закони поврзани
Македонија

Најчевска: Дали може министрите да изложат порнографски слики во својата канцеларија?

А1он
Прво, би сакала да видам кој тоа министри во странство играат фудбал во нивните канцеларии. Второ, дали ова значи дека Ковачевски нема против следниот пат
Македонија

Најчевска се смее на опомената за Тупанчески: Гонете се! Лепенче со пчеличка на рачето му ставиле?

Кристијан Ландов
Одлуката на вицепремиерката за политики за добро владеење, Славица Грковска, да му изрече само писмена опомена на министерот за правда Никола Тупанчески наиде на потсмев
Видео Македонија

(ИНТЕРВЈУ) Најчевска: Треба да се случи чудо да влеземе во Собранието со еден или двајца пратеници

Ана Василевска
За скандалозните одлуки на Уставниот суд, довербата во институциите, за максималното почитување на човековите права, заложбите за истополови бракови, декриминализација на канабисот и останатиот фокус
Македонија

Најчевска: Премиерот да ме постави за советник за балет

А1он
Откако се појавија многу имиња кои станале советници во владата за се и сешто, и универзитетската професорка Мирјана Најчевска бара од премиерот да ја постави
Македонија

Заев по казната за Најчевска: И јас платив за фрлањето боја, ќе го разгледаме ова прашање

А1он
Откако МВР и изрече глоба од 200 евра на професорката Мирјана Најчевска за фрлање боја на објекти во државна сопственост за време на шарената револуција,
Македонија

ВИДЕО: Најчевска казнета со 200 евра за фрлање боја

А1он
Комисијата за прекршоци при МВР утврдила дека универзитетската професорка и активист за човекови права, Мирјана Најчевска, која беше дел од повеќе месечните протестите на Шарената