sovetnici

Македонија

Џемал Мена: Советникот Нефи Усеини ме тепаше пред градоначалникот, оти не сакав да гласам

Кристијан Ландов
Советникот во Општина Охрид од Беса, Џемал Мена бил натепан од советникот на ДУИ, Нефи Усеини поради тоа што одбил да гласа за усвојување на
Македонија

Најчевска: Премиерот да ме постави за советник за балет

А1он
Откако се појавија многу имиња кои станале советници во владата за се и сешто, и универзитетската професорка Мирјана Најчевска бара од премиерот да ја постави
Истражувања Македонија

ВИДЕО: Советници од Владата на платниот список како адвокати во јавни претпријатија

Мери Јордановска
Миле Зечевиќ, советникот на премиерот, Зоран Заев, за адвокатски услуги лани наплатил повеќе од 77 илјади евра за ангажман од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“.