grubi

Македонија

Кирацовски, Груби и Ѓорчев на појадок со Трамп, премиерот Заев не знае дали ќе оди

А1он
Претставници од државниот врв на Македонија и оваа година ќе присуствуваат на Молитвен појадок во Вашингтон, каде што учествува и претседателот на САД, Доналд Трамп,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Груби: Ги охрабруваме владата и парламентарното мнозинство да го затворат прашањето за спорот со името

А1он
Пратеникот од редовите на ДУИ, Артан Груби истакна дека тие даваат поддршка за затворање на сите отворени прашања кои што Република Македонија ги има со
Македонија

Средба Груби-Фленкенштајн: Европа и земјите членки да ја поддржат Македонија

А1он
Пратеникот Артан Груби, претседател на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, се сретна со германскиот европратеник Кнут Фленкештајн. Груби и Фленкенштајн дискутираа
Македонија

Пратеникот Груби на средби со претставници на НАТО и ЕУ во Брисел

А1он
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби, денеска во Брисел имаше средба со Кнут Кирстен, одговорен во политичкото одделение на НАТО за Македонија,
Македонија

Пратеникот Груби на конференција за Западен Балкан во ЕП

А1он
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби денеска во Европскиот парламент во Брисел ќе учествува на Тркалезната маса на тема: „Регионалната перспектива на
Македонија

Средба Груби-Пејовиќ: Поддршка од Црна Гора за интегративните процеси на Македонија

А1он
Претседателот на собраниската Комисијата за европски прашања Артан Груби оствари средба со министерот за европски прашања и шеф на преговарачкиот тим за членство на Црна
Македонија

Француска поддршка за интегративните процеси

А1он
Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, Артан Груби, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние, соопшти собраниската
Македонија

Пратеникот Груби се сретна со претставник од политичкиот одбранбен сектор на НАТО

А1он
Пратеникот Артан Груби и претседател на Kомисијата за европски прашања на Собраниeтo на Република Македонија, денеска се сретна со Кнут Кирст, висок функционер од политичкиот
Македонија

Груби се сретна со германската амбасадорка Алтхаузер

А1он
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби денеска имаше средба со амбасадорката на Германија Кристине Алтхаузер на која било разговарано за состојбата и