grubi

Македонија

Француска поддршка за интегративните процеси

А1он
Претседателот на Комисијата за европски прашања на Собранието на Република Македонија, Артан Груби, денеска имаше средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние, соопшти собраниската
Македонија

Пратеникот Груби се сретна со претставник од политичкиот одбранбен сектор на НАТО

А1он
Пратеникот Артан Груби и претседател на Kомисијата за европски прашања на Собраниeтo на Република Македонија, денеска се сретна со Кнут Кирст, висок функционер од политичкиот
Македонија

Груби се сретна со германската амбасадорка Алтхаузер

А1он
Претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби денеска имаше средба со амбасадорката на Германија Кристине Алтхаузер на која било разговарано за состојбата и
Македонија

(ВИДЕО) Груби: Очекувам брзо формирање на Влада

А1он
Пратеникот од ДУИ, Артан Груби изјави дека очекува брзо формирање на новата Влада. Во врска со шпекулациите дека екс претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски не
Македонија

Груби: Нема никаква кантонизација, ниту федерализација

А1он
Пратеникот од редовите на Демократската Унија за Интеграција, Артан Груби преку Фејсбук статус повика политичките партии и медиумите, меѓупартиските судири да не ги прават етнички.