grubi

Македонија

Груби: Нема никаква кантонизација, ниту федерализација

А1он
Пратеникот од редовите на Демократската Унија за Интеграција, Артан Груби преку Фејсбук статус повика политичките партии и медиумите, меѓупартиските судири да не ги прават етнички.