edi rama

Регион

Круемади: Рама е кукавица, ќе живее како Арафат

А1он
Лидерката на опозициското Социјалистичко движење за интеграција (ЛСИ), трета по големина партија во Албанија, Моника Круемади гостувајќи во емисијата „360 степени“ на тиранската телевизја Ора
Регион

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

А1он
Лидерот на опозициската дермократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го
Економија

Харадинај и Рама со највисоки плати меѓу премиерите во регионот

А1он
Премиерите на Косово и на Албанија, Рамуш Харадинај и Еди Рама добиваат највисоки плати во регионот во споредба со премиерите на другите земји, се наведува
Регион

Албанскиот премиер на вечера со косовскиот државен врв

Албанскиот премиер Еди Рама бил на заедничка вечера со косовскиот државен врв во домот на косовскот претседател Хашим Тачи. Веста на Твитер ја објави Рама,
Регион

Камион влетал во колоната возила на албанскиот премиер Еди Рама

А1он
Камион влетал во придружбата на албанскиот премиер Еди Рама, кој од Тирана патувал кон градот Берат. Сообраќајната несреќа се случила во местото Гоша, кво близина
Економија

Албанската Влада се задолжи со еврообврзница од 500 милиони евра

Албанската Влада преку издавање еврообврзница на меѓународниот пазар ја задолжи државата со 500 милиони евра. Парите ќе се користат за финансирање на Буџетот и за
Македонија

Рама: Тиранска платформа не постои, има „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана нема никаква поврзаност

А1он
Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека т.н тиранска платформа не постои туку има само „платформа на Албанците од Македонија“ со која официјална Тирана немала никаква