albanski premier

Регион

Албанскиот премиер на вечера со косовскиот државен врв

Албанскиот премиер Еди Рама бил на заедничка вечера со косовскиот државен врв во домот на косовскот претседател Хашим Тачи. Веста на Твитер ја објави Рама,