ljuljzim basa

Регион

Албанија: Опозициските демократи поделени, едни на Национално собрание, други на референдум

А1он
Албанските опозициски демократи денеска одржуваат одделени активности, едната свикана од актуелниот лидер Љуљзим Баша, другата од историскиот лидер Сали Бериша, што е уште една потврда
Регион

Баша не ја коментира изјавата на европарламентарците, бара преодна влада и избори

А1он
Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, одби да ја коментира изјавата на европратениците, кои меѓу другото повикаа на
Регион

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

А1он
Лидерот на опозициската дермократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го