protesti albanija

Регион

Баша го обвини премиерот Рама за насилно сценарио, тензиите се смируваат

А1он
Лидерот на опозициската дермократска партија, Љуљзим Баша, која ја предводи обединетата албанска опозиција, за ескалирањето на протестите со насилно однесување врз објектот на Владата го
Регион

ВИДЕО: Тензично на масовните протести, Мета повикува на воздржаност

А1он
Масовните протести на албанската обединета опозиција ескалираа со пробивање на полицискиот кордон пред Владата, скршени врати и прозорци, фрлање молотов коктел и тврди предмети, поставување