sali berisa

Регион

Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша во куќен притвор

А1он
Суд во Алабанија денеска нареди поранешниот претседател и премиер Сали Бериша да биде ставен во домашен притвор по обвинувањата за корупција за време на неговото
Регион

Поранешниот албански премиер Бериша обвинет за корупција, тој вели дека зад тоа стои Еди Рама

А1он
Албанското обвинителство го обвини поранешниот премиер Сали Бериша и неговиот зет за корупција поврзана со договорот за купопродажба на терени и објекти за спортски клубови,
Македонија

Бериша: Реакцијата на Пендаровски беше избрзана изјава која повредува

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер, Сали Бериша, актуелен лидер на побројното крило на опозициската Демократска партија, денеска ја анализираше посетата на косовскиот премиер Албин Курти
Регион

Бериша ги обвини Рама и амбасадорката Ким дека се ангажирани во уништувањето на опозицијата

А1он
Лидерот на побројното крило на опозициската Демократска партија, Сали Бериша, обвини дека премиерот Еди Рама и американската амбасадорка Јуриј Ким се ангажирале во сценариото за
Регион

Бериша: Револуцијата нè повикува! Утре сите пред Парламентот!

А1он
Лидерот на побројното крило на албанските опозициски демократи, Сали Бериша денеска ги повика граѓаните масовно да учествуваат на утрешниот протест, кој е најавен дека ќе
Регион

ВИДЕО: Сали Бериша удрен со бокс во лице на протест на албанската опозиција

А1он
Лидерот на албанските демократи Сали Бериша денеска беше нападнат за време на протестот што се одржува во Тирана, каде се одржува Самитот ЕУ-Западен Балкан. Бериша
Регион

Бериша: Протестираме на 6 декември, лидерите на ЕУ тоа да го разберат како добредојде

А1он
Поранешниот албански премиер и актуелен пратеник и лидер на побројното крило на опозициските демократи, Сали Бериша, изјави дека 6 декември е датум кога “опозиционерите треба
Регион

Бериша најави протести на опозицијата и граѓанска непослушност

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер, Сали Бериша, од седиштето на Демократската партија најави протести и граѓанска непослушност до соборување на Еди Рама. Тој рече дека
Регион

Бериша: Вучиќ малиот Путин на Балканот е закана за мирот и стабилноста во регионот

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер Сали Бериша, реагираше во врска со ставот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ за реципроцитет на регистарските таблички со Косово.
Регион

Бериша најави масовни протести: Рама полош од Енвер Хоџа, инсталира српска хегемонија

А1он
Поранешниот албански претседател и експремиер, Сали Бериша, повика на масовни протести и притоа го спореди владеењето на премиерот Еди Рама со диктаторски режим. Бериша, кого