izlozba

Култура

„Комплицирано е“ – изложба на цртежи на Кирчо Арсовски во Струмица

А1он
Утревечер, 20 јануари, во 21:00 часот, во бар „Нагоре“, Здружението за развој на култура и заштита на културното наследство „Контекст – Струмица“ ја реализира изложбата
Култура

Зоран Попоски изложува во Сингапур

А1он
Македонскиот дигитален уметник Зоран Попоски учествува на групната изложба „Уметноста на креативното истражување“ во Уметничката галерија на Националниот институт за образование во Сингапур, во периодот
Култура

Уметноста појака од аутизмот, изложба на 9-годишниот Филип со дела кои ќе ве остават без зборови

А1он
Смислата на животот е да го пронајдете својот подарок, а целта на животот е да го искористите тој подарок. Деветгодишниот – Филип Циглењак Симоновски од
Култура

„Отпорност“ – изложба на фотографии од жени кои инспирираат промени

А1он
По повод Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените фондацијата World Press Photo и Кралството Холандија претставуваат избор на приказни, наградени на конкурсите на
Култура

Отворање на изложбата „Без дистанца“ Куманово

А1он
Вчера вечер во Центар за култура Трајко Прокопиев Куманово беше отворена меѓународната изложба „Без дистанца“ која се реализираше помеѓу Центарот за култура Куманово и Националната
Култура

Изложбата „Уметноста како трансформирана реалност“ на Берат Беќири, Астрит Реџепи и Улбер Даути во КИЦ на РСМ во Софија

А1он
Денеска во галеријата на КИЦ на РСМ во Софија, со почеток од 18:30 часот, ќе биде отворена изложбата „Уметноста како трансформирана реалност“, составена од графички
Култура

Во галерија „КО-РА“отворена изложбата фотографии на Драги Неделчевски, познат и наградуван фотограф од Тетово

А1он
Во Галерија „КО-РА“ – голем салон во Ј.У.Дом на култура „Кочо Рацин“ -Скопје, вчера вечер беше отворена изложбата на познатиот и наградуван фотограф Драги Неделчевски
Култура

Дритон Селмани со самостојна изложба во МСУ – Скопје

А1он
Преиспитување на секојдневието преку специфична форма на хумор Вечерва, во 20 часот, во Музејот на современата уметност – Скопје се отвора самостојната изложба „Лаењето на