cair

Македонија

Градоначалникот на Чаир се откажа од уништување на зеленилото

А1он
Градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, по незадоволството на жителите на општината да се уништи зеленилото, се откажа од првичниот план. Тој повлече 10 маркички за
Економија

ФОТО: Гасификација на Општина Чаир

А1он
Министерот за економија Ваљон Сараќини и градоначалникот на општина Чаир Изет Меџити денеска потпишаа Меморандум за соработка за имплементација на Проектот за гасификација на Општина
Македонија

СДСМ: И Чаир е дел од Скопје, недозволиво е на ул. Џон Кенеди да има хаос во сообраќајот

А1он
„Денешниот протест на граѓаните на Чаир е потсетување дека и Чаир е дел од Скопје. Ова е опомена за игнорантскиот однос на градскиот татко кон
Македонија

Меџити ќе остави за спорот за училишните табли да одлучува судот

А1он
Градоначалникот на општина Чаир, Изет Меџити, под чија ингеренција се основните училишта на кои беа симнати таблите со старите имиња на училиштата и беа поставени