bombi

Македонија

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска
По десет часа распит полицијата утрово го ослободи 23-годишниот Никола Наумовски приведен вчера поради поврзаност со дојавите за бомбите во училиштата во Скопје. Од МВР
Македонија

И денешните дојави за бомби биле лажни, МВР приведе скопјанец во врска со заканите

А1он
Полициски службеници од СВР Скопје денеска (02.11.2022) го приведоа Н.Н. од Скопје, поради постоење на сомнение за поврзаност со заканите за поставени бомби во училишта
Македонија

МВР: Лажни беа пријавите дека имало поставено бомби во девет скопски училишта

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска извести дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави дека девет училишта на територија на Скопје добиле
Регион

Дојавите за бомби во Белград биле испраќани од Полска, Иран, Нигерија

А1он
Српската полиција во соработка со Обвинителството за организиран криминал идентификуваа вкупно 19 електронски адреси – 18 адреси на ЏиМаил (Gmail) и една е-пошта на ПротонМаил
Регион

Поради дојавите за бомби во 70 белградски училишта наставата е онлајн

А1он
Во 49 основни и 21 средно училиште во Белград денеска ќе се организира онлајн настава поради дојави за поставени бомби, изјави помошник министерот за образование
Регион

ВИДЕО: Нови дојави за бомби во Белград, евакуирани два трговски центра и студентски дом

А1он
Нови дојави за поставени бомви и попладнево го вознемирија Белград. Како што јавуваат српските медиуми, имало дојави за бомби во студнетски дом на Вождовац, студентите
Македонија

Објавени две „бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Се е во тефтерчето од Горде, ќе дојде време за пари

А1он
На Јутјуб канал со име Fenix-A1 се објавени се две нови снимки од разговори од како што е наведено поранешни функционери кои објавувачот ги насловил
Македонија

Нови две снимки за Заев со непознат соговорник: Сашо е спремен на договор

А1он
Разговори во кои се слуша соговорник со мутиран глас и Зоран Заев се објавени на нов јутуб канал, именуван како „Мијацко Силезе“. Објавени се две
Македонија

Николоски во нова снимка: Тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите

А1он
Втор разговор помеѓу Александар Николоски, носител во изборна единица четири и Миле Јанакиески, ексминистер за транспорт и врски, сега обвинет за криминал во повеќе случаи