dojavi

Македонија

Спасовски: Нема дојави за бомби откако се воведоа протоколи во училиштата

Орце Костов
Министерството за внатрешни работи не добило дојави за бомби во училиштата откако има протоколи за справување со хибридни закани, рече министерот за внатрешни работи Оливер
Македонија

Целосно префрлување на онлајн настава поради дојавите за бомби е една од опциите за кои размислува МОН

Орце Костов
Министерот Јетон Шаќири откри дека во МОН се размислува и за опцијата за целосно префрлување на онлајн настава поради лажните дојави за бомби, но дека
Македонија

По дојавите за бомби, учениците имаат еден час да стигнат до дома и да се вклучат на онлајн настава

Орце Костов
Препораките од Министерството за образование и наука за организирање на онлајн настава после дојави за бомби треба да бидат активни од денес откако во неколку
Македонија

Нови 19 дојави за поставени бомби во училишта во Скопје

А1он
Денеска во полиција e пријавено дека на електронските адреси на 19 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа. „Веднаш по добиените пријави,