alioski

Спорт

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија утре (18 часот) ќе и се спротистави на Грузија во Тбилиси во претпоследниот меч од годинашното издание во Лигата на нации.
Спорт

Алиоски: Против Исланд по нова фудбалска историја

А1он
Македонската фудбалска репрезентација се врати од Ереван по триумфот над Ерменија од 5-0 и вечерва во Скопје го одржува првиот од двата тренинзи пред неделниот
Спорт

Алиоски промовиран во ново засилување на Ал-Ахли

А1он
Саудискиот фудбалски прволигаш Ал-Ахли денеска официјално го промовираше македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски во свое ново засилување. Алиоски потпиша двегодишен договор со клубот од Џеда, откако
Спорт

Алиоски оди во Галатасарај, пишуваат турски медиуми

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски договорил трансфер во Галатасарај, објавија попладнево неколку турски медиуми. – Додека „жолто-црвениот“ тим бараше лев бек за следната сезона, многу
Спорт

Алиоски веќе не е играч на Лидс, клубот не му го продолжи договорот

А1он
Англискиот премиерлигаш Лидс денеска соопшти дека македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски нема да биде дел од тимот во новата сезона. Алиоски заминува од Лидс по
Спорт

„Не сум расист“: Арнаутовиќ се извини за навредите кон Алиоски, и тоа на македонски и албански јазик

А1он
Австрискиот фудбалски репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска се извини поради вербалниот инцидент што го предизвика на вчерашниот дуел од Европското првенство против македонската репрезентација, дообјаснувајќи дека
Спорт

Робинсон: Лев бек не е природна позиција за Алиоски, не верувам дека ќе остане во Лидс

А1он
Поранешниот долгогодишен голман на Лидс и на англиската фудбалска репрезентација Пол Робинсон истакна во изјава за британските медиуми оти не очекува премиерлигашот од Јоркшир да
Спорт

Алиоски повторно стрелец во Премиерлигата

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски го постигна вториот гол сезонава во Премиерлигата, во триумфот на Лидс вечерва на гостувањето кај Вест Бромвич Албион со 5:0.