reprezentacija mkd

Спорт

Канатларовски: Заслуживме бод, момците одиграа многу храбро и со голема пожртвуваност

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Драган Канатларовски, по минималниот пораз (0:1) вчеравечер од Франција, рече дека неговите избраници заслужија да освојат бод.
Спорт

ВИДЕО: Фудбалерите со „Земјо Македонска“ го прославија пласманот во баражот за СП 2022

А1он
Македонската фудбалска репрезентација за првпат во својата историја ќе учествува во плејоф за едно Светско првенство, откако вечерва во Скопје го победи Исланд со 3:1
Спорт

Милевски: Фудбалерите ја оправдаа довербата, имаме потенцијал уште да напредуваме

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е задоволен од изданието на неговите избраници на вечерашниот натпревар со Исланд. Тој им го честиташе пласманот во
Спорт

Пендаровски им честиташе на фудбалерите за победата против Исланд

А1он
Претседателот на државата Стево Пендаровски вечерва им ја честиташе победата на македонските фудбалери кои го победија Исланд и изборија бараж за Светското првенство што ќе
Спорт

ВИДЕО: Историска победа на фудбалската репрезентација на Македонија

А1он
Македонската фудбалска репрезентација за првпат во својата историја ќе учествува во плејоф за едно Светско првенство, откако вечерва во Скопје го победи Исланд со 3:1
Спорт

ВИДЕО: Македонија со гол предност по првото полувреме

А1он
Македонската фудбалска репрезентација со гол предност го заврши првото полувреме на натпреварот против Исланд откако Езѓан Алиоски постигна гол во седмата минута. https://tiger.cdnja.co/v/bj/bJ5R6.mp4 Во 40
Спорт

Милевски го објави составот, капитенот Ристовски се враќа во тимот

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски ги избра единаесетмината, кои ќе го почнат вечерашниот натпревар против Исланд во Скопје во рамки на завршното коло
Спорт

Македонските фудбалери вечерва играат за историја

А1он
Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации на кој со победа првпат во својата историја ќе обезбеди
Спорт

Милевски: Баражот дополнителна мотивација

А1он
Македонската фудбалска репрезентација вечерва го одржа завршниот тренинг на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје на која утре против Исланд го игра завршниот натпревар во
Спорт

Гроздановски: Можеме да го изненадиме фаворитот Франција

А1он
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ги продолжи подготовките и по нерешениот исход со Украина, фокусот комплетно го насочува