Evropsko prvenstvo

Спорт

Македонија против Финска на почетокот на Европското првенство во одбојка

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација својот прв натпревар на претстојното Европско првенство ќе го игра против кодомаќинот Финска, соопшти денеска Европската одбојкарска федерација, објавувајќи го комплетниот распоред
Спорт

Павлов и Јованоска ги предводат македонските каратисти на Европското првенство во Пореч

А1он
Пореч, 18 мај 2021 (МИА) – Единаесет македонски каратисти ќе настапат во поединечна и екипна конкуренција на Европското првенство чиј домаќин од утре до недела
Спорт

Македонските навивачи со негативен ПЦР-тест ќе можат да одат на ЕП во Букурешт

А1он
Навивачите на македонската фудбалска репрезентација ќе можат да ги следат настапите на нивните миленици на Европското првенство во Букурешт доколку покрај обезбеден билет, имаат и
Спорт

ВИДЕО: УЕФА ја претстави химната на Европското првенство

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) денеска ја претстави официјалната химна на претстојното Европско првенство УЕФА ЕВРО 2020 под името „We Are The People“. На песната зад
Спорт

На натпреварите од Европското првенство во Италија ќе има гледачи

А1он
Италијанската Влада дозволи враќање на фудбалските навивачи на Олимпискиот стадион во Рим за претстојните натпревари на Европското првенство (ЕП), соопшти денеска Фудбалската федерација на Италија
Спорт

Македонија ќе организира два квалификациски турнира за ЕП во одбојка, откако Данска се откажа

А1он
Македонската одбојкарска репрезентација ќе биде домаќин на двата квалификациски турнири за пласман на Европското првенство, откако Данска се повлече од организацијата на еден од турнирите
Спорт

ЕП во ракомет за жени: Хрватска ја изненади Унгарија, Франција подобра од Црна Гора

А1он
Хрватска со триумф го отвори Европското првенство за ракомет во женска конкуренција, додека Франција славеше над Црна Гора. Хрватските ракометарки во возбудлив натпревар славеа над
Спорт

ФФМ: Медицинските лица ќе имаат предност при распределбата на влезници за Европското првенство

А1он
Докторите, медицинските сестри и целокупниот технички персонал во болниците ќе имаат приоритет при распределбата на влезници од ФФМ за да ја бодрат македонската репрезентација на
Македонија

(ВИДЕО) Регионалните медиуми: Никој не може да го оспорува Горан Велики, Македонците одат на ЕП!

Горјан Грнчаровски
Регионалните медиуми со поддршка и честитки до нашата фудбалска репрезентација за пласманот на Европското првенство. „Македонците го слават Пандев, никој не може да го оспорува
Спорт

УЕФА не го менува планот за ЕП 2020: Македонија би играла во Амстердам и во Букурешт

А1он
Европската куќа на фудбалот демантира дека ќе има друг план за организација на Европското првенство кое поради коронавирусот е одложено за следното лето. Се појавија