ep rakomet

Спорт

Данците ја прегазија Холандија за сигурно полуфинале

А1он
Данска уште еднаш е фаворит за злато откако со 35:23 (21:12) ја декласира Холандија и обезбеди сигурен пласман во полуфиналето на Европското првенство во Унгарија
Спорт

Македонија вечерва ќе игра против Данска

А1он
Ракометната репрезентација на Македонија, вечерва, ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Данска, најголемиот фаворит за титулата, ќе ги тестира
Спорт

Македонските ракометари изгубија од Словенија

А1он
Македонската ракометна репрезентација со Кирил Лазаров само на клупата по повредата што ја доби не успеа да направи изненадување и да ја совлада фаворизираната Словенија
Спорт

Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

А1он
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, попладнево го објави списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за настап на средбата со Словенија во
Спорт

Врањеш: Македонците се силен противник, очекувам тежок натпревар

А1он
Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш очекува тежок натпревар со македонската репрезентација на стартот на Европското ракометно првенство. – Во последната година напредуваа. Со нетрпение го
Спорт

ЕП во ракомет: Без ограничувања во Унгарија, до 25 отсто гледачи во Словачка

А1он
Максимално дозволената исполнетост на трибините за натпреварите кои во рамки на претстојното Европско машко ракометно првенство ќе се играат во Словачка ќе изнесува 25 отсто
Спорт

Ракометарите ги добија Словенија, Данска и Црна Гора во групата на Европското првенство

А1он
Актуелниот светски првак Данска и репрезентациите на Словенија и на Црна Гора ќе бидат противници на македонските ракометари во групната фаза на Европското првенство што
Спорт

Хрватска се врати од „минус пет“ и ја победи Германија на ракометното ЕП

А1он
Голем исчекор кон полуфиналето на Европското ракометно првенство направи репрезентацијата на Хрватска која вечерва ја совлада Германија со 25:24. Хрватите го добија дербито на 2.коло